2 450,00 € – 2 600,00 €
Talvikautena varmista tuotteen saatavuus ennen tilauksen tekoa sähköpostista info@ecofunsies.fi
Obarter Elite jatkaa huipputehoisten leveärenkaisten sähköpotkulautojen esiinmarssia. Tuovathan massiiviset 13 tuuman läskirenkaat ajokokemukseen paljon uusia positiivisia ulottuvuuksia; mitkä välittyvät ajoon parempana pitona, pehmeytenä ja tasapainona. Moottorien yhteistehot, 5600 W tai 8000 W, riittäisivät kahteen tusinaan perinteisiä sähköpotkulautoja, varmasti tarpeeksi jopa aivan hardcore harrastajallekin. Hydrauliset levyjarrut edessä ja takana toimivat turvallisuuden takuuna, kuten myös etuhaarukan tehokas iskunvaimennus.
Sähköpotkulaudan tekniset tiedot:
Huom. kaikki tiedot ovat valmistajan ilmoittamia tietoja jotka saattavat poiketa hieman todetusta, johtuen esim. mittaustavasta, ajo-olosuhteista, kuljettajan ominaisuuksista yms.
Huomio! Kulkuneuvot joiden teho ylittää 1000 wattia(W) ja/tai joiden rakenteellinen enimmäisnopeus ylittää 25 km/h eivät ole tieliikennekelpoisia.
Sähköpotkulaudan akkua ei tule säilyttää kylmässä! Laitteet ovat (vähintään) roiskeenkestäviä, mutta tulee varoa pahimpia sateita ja isoimpia lätäköitä. Takuu ei korvaa kastunutta akkua.
EcoFunsies 2023 © Kaikki oikeudet pidätetään.